środa, 9 lutego 2011

koniecznie w ciszy i skupieniu

Kochani dzisiaj potężna porcja klasyki... kocham tę arię ("Casta Diva") z Normy Belliniego, a kocham ją najbardziej w wykonaniu cudownie muzykalnej Cecilli Bartoli. Któregoś dnia  (a nie był to zbyt dobry dla mnie dzień), potrzebowałam wyciszenia i całkowicie oddałam się tej muzyce. Bez reszty zapomniałam się w tych dźwiękach... najpierw kilkakrotnie słuchałam z zamkniętymi oczami a potem przez trzy czy cztery godziny, nie wiem ile dokładnie minęło czasu malowałam tę pracę... cały czas słuchając tej arii. Jeśli oglądacie teraz tę pracę musicie, koniecznie musicie posłuchać tej muzyki, bo to dwie sprawy są tym razem nierozłączne i istnieją tylko kiedy "odbiera się je" równocześnie - proszę poświęćcie chwilę swojego czasu na wysłuchanie całości.
oryginalny layout Dani Johnson
Do 'divy' mi dalteko, tymbardziej do 'casty' :) ale emocji wpakowałam w to mnóstwo :) i dobrze mi było i wtedy... miałam bardzo dużo do napisania, ale nie opublikowałam tej pracy niestety, a teraz to całość jest już przeszłością...


Wyjątkowo pojawia się zdjęcie detalu, bo wyjątkowo również pojawił się brokat i cekinowe księżyce i bardzo ciężko jest je pokazać na jednym, całościowym zdjęciu. Na żywo cała praca "migocze", w ogóle nie widać tu wielu detali, chociaż zdjęcie i tak jest ciemne, starałam się zbytnio nie rozjaśniać ekspozycji, bo wtedy malarskie detalu umierały :/Pamiętajcie filmu nie oglądamy tylko słuchamy :)
Niech to będzie 6 minut i 49 sekund dla Waszej duszy.

Ze spraw codziennych: dzisiaj na blogu entreARTistesmagazine zostało opublikowane moje pierwsze międzynarodowe wyzwanie "Dans mes rêves" serdecznie zapraszam Was do udziału w nim :) z tego co wiem, to tam każdy kto zgłosi swoją pracę jest wygrany i każdy "opublikowany" :)

6 komentarzy:

Oliwiaen pisze...

Tak tak, "Casta Diva" ma w sobie to "coś", co udało Ci się świetnie przelać na papier. Ale o brokat bym Cię nie podejrzewała! :-DDD

Gosik pisze...

sliczny scrap!

Lejdi pisze...

przepiękne. to już malarskie arcydzieło a nie zwykły scrap

sam pisze...

Ооооооооооо! You are my hero!!!!
My idol!!! I every day look at your works and forget to breathe.......thanks!!!! GREETINGS from Russia)))

druga szesnaście pisze...

nie będę się mądrzyć.
po prostu dziękuję.

steffka pisze...

i do do do do do love what you do...
thanks for inspiring me every day again