czwartek, 14 października 2010

zieleń nefrytowa

Ano tak - zieleń nefrytowa popularnie zwana kolorem miętowym to nowe wyzwanie monochromatyczne, które na art-piaskownicy zaproponowała Ki. Jestem pewna że teoretycznie myślicie sobie "mięta, acha, no ok, coś miętowego w kraftowej szafce się znajdzie", ale w praktyce... może być problem, bo mięta może mieć różne oblicza. W zależności od oświetlenia, dodatku chłodnych czy ciepłych kolorów jej odcień się zmienia. I tak kiedy do koloru miętowego dodamy ciepłe odcienie żółcieni i  kremów otrzymamy coś na kształt pistacji, jasnego groszku, jaśminu; innym razem kiedy jasna zieleń podchodzi pod chłodny kolor błękitu widzimy pastelowy seledyn czy nawet wyblakły turkus. Cudowna jest ta wilowymiarowość mięty! Pozwala ona uzyskać niesmowicie bogaty efekt monochromatycznej pracy, która w każdym centymetrze skrywa ferię barw :) Oto moja "miętowa" praca przygotowana specjalnie na to wyzwanie, zachęcam Was do zabawy, do eksperymentowania z walorem. Nie załamujcie rąk stwierdzając iż nie macie żadnych miętowych materiałów do wykonania takiej pracy; postarajcie się zachować równe proporcje między zielenią a turkusem, dodajcie biel - może zdarzyć się że ani jeden fragment papieru nie będzie miętowy, a całość będzie sprawiała takie właśnie wrażenie.
Po ogromny łyk miętowej inspiracji wybierzecie się na nasz wyzwaniowy blog piaskownicowy --> o TU!
A jeśli któraś z Was chciałaby poznać więcej wywodów na temat różnych kolorów i ch harmonijnego, bądź kontrastowego łączenia i o kompozycji layoutów to zapraszam na warsztaty:
Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji i zgłaszania się na warsztaty znajdziecie na oficjalnym blogu festialowym --> TU.

8 komentarzy:

gulka pisze...

cudownie lekki :*

agni pisze...

Jest piękny! I Twój instruktaż kolorystyczny świetnie się czyta :)

lizaveta pisze...

Beautiful LO!)

Paszczata pisze...

śliczny^^

Dunia pisze...

świetny scrapek! Oj jak ja chętnie bym się na takie warsztaty wybrała...

kigabet vel Ki pisze...

a ta jak zwykle zaszalała ... człowiek patrzy i nie wie co powiedzieć - BOSKO AM :)

Kitty pisze...

jaki cudny scrap...

dul pisze...

Piękny.